top of page

Ne tür anestezi kullanılacak?

Güncelleme tarihi: 11 Ara 2021

a. Genellikle belden yapılan bölgesel anestezi önerilir. Anestezi uzmanı, ameliyatın yapılacağı bölgeyi uyuşturacak bir sinir bloğu veya spinal blok yapmaktadır. Ayrıca uyumanızı sağlayacak bazı ilaçlar uygulanacak, ancak, yine de kendi başınıza nefes alabileceksiniz. Bu yöntem, ameliyat sırasında ağrı hissetmenize ve ağrıyı azaltmanıza engel olmak için birçok ilacın kullanıldığı ve ayrıca bir solunum makinesinin takıldığı geleneksel genel anesteziden farklıdır.

b. Bölgesel anestezi genel anestezi ile karşılaştırıldığında daha düşük bir genel risk profiline sahiptir. Bölgesel anestezinin faydaları, ameliyat sonrası daha iyi ağrı kontrolü sağlaması, bulantı gibi ilaç yan etkilerine daha az yol açması, zatürre riski veya diğer hava yolu sorunları riskinin azalmasıdır.

c. Ameliyat gününden önce, anestezi konsultasyonu sırasında, anestezi uzmanıyla görüşebilecek, seçenekleri tartışabilecek ve sorular sorabileceksiniz. Bölgesel anestezi herkes için uygun olmayabilir, ancak çoğu durumda kullanmaya çalışıyoruz.


#ortopedi#ameliyat80 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


makaleler
bottom of page